New rescue stretcher (2024.02.11.) - ut2000


A tavalyi évben egy rendszeres börzsönyi túrázó hívta fel az egyesületünket és felajánlott 1,5 millió forint adományt. Kifejezetten kérte, hogy kilétét ne hozzuk nyilvánosságra. Az adománya által régi álmunk/tervünk vált valóra, mert ennek a támogatásnak köszönhetően megvásárolhattuk a speciális UT2000 hegyimentő hordágyat. Az osztrák gyártmányú hordágy közel 2 millió forintba került, azonban különleges kialakítása alkalmassá teszi bármilyen bevetésre. Könnyen szétszerelhető, szuper könnyű és hátizsákként szállítható a helyszínre, akár csak két hegyimentő is le tud hozni vele sérültet bármilyen körülmények között. A kerekek helyett télen sítalpak kerülnek rá, könnyen lehet havon szállítani vele, valamint gyári heveder rendszerre van a helikopteres vagy alpintechnikai mentésekre. Január vége felé érkezett meg hozzánk, és azóta számos gyakorlatokat tartottunk (és fogunk is még), hogy mindannyian gyorsan és profin tudjuk kezelni. Nagyon hálásak vagyunk a támogatónknak akinek köszönhetően megvehettük ezt a hordágyat.
Nagyon hálásak vagyunk minden börzsönyi túrázónak aki támogatja a Börzsönyi Hegyimentő Szolgálatot.
Az egyesületünk továbbra sem kap semmilyen állami támogatást, minden amit beszerezhettünk csak nekik köszönhetjük.
meteoblue